OCT 29

Uroki polskich gór
Opublikowany przez: Joanna | Tagi: turystyka, wakacje, urlop, apartamenty, noclegi | Data: 2017-11-28

Wakacje nad polskim morzem kosztują praktycznie tyle, co w znanym kurorcie na słonecznym południu Europy.

Można jednak wybrać kierunek południowy i na pewno nie będzie rozczarowania. Przepiękne widoki w polskich Tatrach są gwarantowane.

Turystom zdarza się narzekać, że wybrali się do Trójmiasta lub na Półwysep Helski w lipcu lub sierpniu i pogoda zepsuła im cały urlop albo wakacje. Rzeczywiście, nad naszym morzem aura bywa kapryśna i przy braku szczęścia można sporo dni po prostu stracić. Poza tym ceny mamy już dawno europejskie, więc wiele osób wybiera Hiszpanię, Cypr czy Chorwację.

Jeśli jednak zamierzamy jechać w góry - wybór jest znacznie prostszy. Polskie Tatry zachwycają pięknem o każdej porze roku i zwolennicy praktycznie każdej aktywności znajdą tu coś dla siebie. Zimą można poszaleć na nartach i desce, latem pospacerować lub zdobywać szczyty. Można też oczywiście posiedzieć w ogródku z piwem lub sokiem...

Problem pojawia się, gdy trzeba wybrać miejscowość, w której chce się zamieszkać. Już dawno wiele z nich nie jest bowiem kameralnymi mieścinkami, w których wszyscy się znają, a turystów jest niewielu. Dlatego Bukowina Tatrzańska, Poronin czy nawet Murzasichle to obecnie niemal kurorty.

W szczycie sezonu wolne pokoje w Zakopanem i okolicach zdarzają się niezmiernie rzadko, ale nawet bez znalezienia oferty w Internecie, niektórzy jeżdżą "w ciemno". Górale wciąż opierają się bowiem na reklamie poprzez pocztę pantoflową i tylko największe hotele stawiają na reklamę. Pozostałym wystarcza to, co zarobią na podstawie poleceń zadowolonych klientów, którzy opowiadają o nich woim znajomym i pokazują im zdjęcia. Dlatego czasem po prostu wywieszają tabliczkę i czekają.
Coraz modniejsza - zwłaszcza zimą - robi się też Białka, która oferuje sporo nowoczesnych wyciągów narciarskich. Wciąż jednak można znaleźć małe mieścinki, w których panuje wręcz rodzinna atmosfera.

Fotorelacja

turystyka

wakacje

urlop

apartamenty

noclegi

Apartamenty Tatrzańskie Turnie

ul. Bory 4a
34-500 Zakopane
tel. 18 201 12 54
tel. kom.: 510 044 370
e-mail: rezerwacje@tatrzanskie-turnie.pl

http://www.tatrzanskie-turnie.pl

Twój komentarz